Google: pozor na vyskakující okna či "tapety"

Máte na svém webu vyskakující okna (např. pro sběr emailů) nebo tapety, které překrývají obsah stránky a vyzývají uživatele k nějaké akci? Google se od ledna 2017 rozhodl penalizovat stránky, které tyto techniky používají.

Proč to Google dělá?

Většina uživatelů na Google již používá k vyhledávání mobilní telefon, na kterém je každý kousek místa drahý. Jakákoli překážka, která stojí mezi uživatelem a obsahem, který hledá, je nežádoucí. Pokud uživatel navštíví Váš web, protože hledá "Jak pečovat o lak automobilu", a místo jasné odpovědi se požadovaná informace překryje vyskakovacím oknem, nemusí ji vůbec najít. Získává pak dojem, že mu Google nabízí špatné výsledky.

Na co si dát pozor

Obecně na jakýkoli systém, který (třebas i po čase) překryje větší část stránky a nejedná se o akci, kterou zákazník požadoval (zobrazení dialogu pro přihlášení, rozbalení menu)

Pozornost byste měli věnovat i skriptům třetích stran (např. skripty pro sběr emailových kontaktů).

Extrémním případem jsou pak různé překryvné tapety, které brání uživateli v zobrazení obsahu, dokud neprovede nějakou akci (přihlášení k newsletteru, odkliknutí podmínek, vyplnění dotazníku...)

Zaslat dotaz k tomuto modulu