Nové chytré doplňování souvisejících produktů

Související produkty mohou být velkým pomocníkem Vašeho byznysu - pokud se vhodně nastaví. Spustili jsme silný nástroj, který je může vybírat automaticky za Vás. Stačí jen nastavit parametry.

Co to jsou související produkty?

Produkty, které nadefinujete jako související produkty (definují se v detailu příslušného produktu), se zákazníkovi zobrazují na eshopu pod produktem, který si v detailu zrovna prohlíží. Pokud si například prohlíží notebook, může tak být upozorněn na vhodnou brašnu, bezdrátovou myš, nebo silnější baterii. Někdy může být vhodným souvisejícím produktem i něco, co "hlavní produkt" nedoplňuje přímo, ale zákazník by to mohl potřebovat (např. k outdoorové bundě, outdoorové boty).

Jak se definují související produkty?

Související produkty se definují v administraci zboží, v detailu produktu, ke kterému je chceme přiřadit.  Doteď bylo nutné související produkty definovat pevně dle kódu produktu. Tato možnost existuje stále, nicméně je doplněna o dynamický filtr, který může být při vhodném nastavení dobrým pomocníkem.

Nastavení dynamického filtru

Dynamický filtr se skládá ze tří částí - definice klíčových slov, definice produktové kategorie a definice výrobce. Nastavit můžete buď pouze jednu část, nebo dvě (libovolné) a nebo všechny.

V případě více definovaných kategorií je výsledkem skupina produktů splňujících všechny podmínky. Lze tak nastavit například klíčové slovo "borůvka", kategorii "sladké nápoje" a výrobce "ondrášovka".... a nebo chcete hledat určenou kategoii napříč dodavateli (bez filtru výrobce)....možností je celá řada.

 

 

 

Kdy je výhodné použít dynamické filtry?

Dynamické vybíraní souvisejících produktů je vhodné používat především :

- když je produktů, které by jste rádi definovali jako související produkty více a mají nějaký společný znak, je to rychlejší než zadávat je individuálně (např. přidávání podložek k myši)

- když častěji dochází k doplňování nových produktů do eshopu, dynamický filtr z nich automaticky udělá související produkt, pokud splňují daná kritéria.

Pokud začnete dynamické filtry používat, brzy jistě příjdete na další výhody, které vám tento nástroj pro váš obchod přinese.

 

Zaslat dotaz k tomuto modulu